O firmie

Akt założycielski MinixHistoria spółki rozpoczyna się  w 1989 roku, wtedy to grupa młodych i aktywnych ludzi  zawiązuje spółkę  z  ograniczoną odpowiedzialnością pod  nazwą MINIX. Na początku swojej działalności spółka zajmowała się wykonywaniem małych zleceń z zakresu elektroniki użytkowej, systemów alarmowych i łączności telefonicznej. Z czasem weszła na rynek handlu sprzętem komputerowym i oprogramowaniem. Rozszerzyła również swoje usługi o projektowanie instalacji sieci komputerowych i wdrażanie kompletnych rozwiązań sieciowych opartych na systemach Netware i Microsoft Windows.
 
W latach 90-tych, w okresie dynamicznego rozwoju telekomunikacji spółka rozpoczęła realizację wielu dużych zadań  z branży  budownictwa telekomunikacyjnego terenie Polski południowo - wschodniej zarówno w zakresie projektowania jak i wykonawstwa. Rozszerzenie zakresu usług oraz nawiązanie współpracy z TPSA spowodowały dynamiczny wzrost obrotów spółki oraz jej dalszy rozwój, czyniąc ją jedną z najaktywniejszych w regionie. 
 
W roku 1998 jako pierwsza na terenie Gorlic uruchomiła własny serwer internetowy, rozpoczynając tym samym świadczenie usług internetowych, stopniowo rozszerzając ich zakres. Wówczas w Polsce taka działalność była rzeczą całkowicie nowatorską.  
 
W roku 2001, na zlecenie operatora telewizji kablowej, spółka wykonała pierwszą w Polsce instalację kabla światłowodowego w kanalizacji ściekowej na terenie miasta Krakowa o długości 2,5 km - stając się tym samym pionierem tego typu instalacji na terenie Polski. W latach późniejszych zrealizowała wiele tego typu instalacji dla różnych operatorów telekomunikacyjnych  i instytucji. 
 
Obecnie, po przeszło 20 latach działalności i dzięki wieloletniemu doświadczeniu,  główną aktywnością spółki jest kompleksowa realizacja zleconych prac inwestycyjnych, związanych z budową telekomunikacyjnej infrastruktury światłowodowej. Dysponuje wykwalifikowaną kadrą inżynieryjno-techniczną, posiada odpowiednie zaplecze projektowe i sprzętowe. Znajomość najnowszych technologii, trendów i rozwiązań technicznych pozwala zaoferować Klientowi dowolny system informatyczno-telekomunikacyjny, dostosowany do potrzeb i możliwości użytkownika. Posiada archiwum i system zobowiązań wewnętrznych pracowników do zachowania tajemnicy służbowej oraz informacji stanowiącej tajemnicę zleceniodawcy. Zapewnia ścisłą i partnerską współpracę, pełną analizę potrzeb i doradztwo strategiczne.

10 lat doświadczenia na rynku telekomunikacyjnym Logo Minix Gorlice Budynek Minix Gorlice
Raporty:
Sprawozdanie finansowe
X
Używamy plików cookies celach świadczenia usług na najwyższym poziomie oraz statystyk zgodnie z Polityką Plików Cookies. Kontynuowanie przeglądania serwisu
bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza zgodę na ich umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.